Święty Mikołaj
w naszej kaplicy

6 grudnia 2015

ban6

Dziś do naszej kaplicy przybył niezwykły gość. Był to oczywiście Święty Mikołaj. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wśród śpiewu i radości wszedł do naszej kaplicy i zgodnie z tradycją rozdał wszystkim dzieciom małe słodkie upominki. Radości było co nie miara.

Nie zapominajmy jednak, ze Święty Mikołaj to wielki dobroczyńca, który wbrew obiegowym opiniom nie urodził się w Laponii, ale na terenie dzisiejszej Grecji około III w. Wybrany na biskupa miasta Mira podbił serca wiernych nie tylko gorliwością pasterską, ale także troskliwością o ich potrzeby materialne.

Niech Święty Mikołaj będzie dla nas wszystkich przykładem dobroczynności i patronuje nam wszystkim u progu niedługo rozpoczynającego się Jubileuszu Miłosierdzia.

Niebawem relacja filmowa z dzisiejszej uroczystości.

Fotorelacja:

Foto: H. Kania