WIELKI PIĄTEK

10 kwietnia 2020


„Oto Człowiek”

„Niech pochłonie cię obraz najdoskonalszego, najpiękniejszego, najcudowniejszego Człowieka, jaki chodził po tej ziemi, żebyś zobaczył w Nim siebie, żebyś dostrzegł w Jego udręczeniu, Jego cierpieniu i upodleniu a wreszcie w Jego śmierci to wszystko co cię spotyka . A przede wszystkim, żebyś w Nim zobaczył niezwykłe piękno, niezwykłą dobroć, niezwykłą miłość, niezwykłe poświęcenie- to wszystko co sprawiło, że Chrystus stał się pełnym człowiekiem, takim człowiekiem, że aż zapiera dech w piersiach.”   O. A. Szustak

O godz. 16.00 w naszym sanktuarium pójdziemy za Jezusem Krzyżową Drogą, tą najważniejszą z dróg jakie pokonywał Jezus na tej ziemi. Na tej Krzyżowej Drodze będziemy się starali dostrzec siebie, miejsce w którym stoimy, postawę jaką zajmujemy, uczucia jakie nam towarzyszą. Pośrodku Liturgii Wielkiego Piątku stanie Krzyż. Dwie skrzyżowane belki drzewa , które będziemy adorować bo na nich zawisło Zbawienie świata. Adorując indywidualnie Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00 będziemy oczekiwali na Jego chwalebne zmartwychwstanie. W wielką sobotę adoracja w Grobie rozpocznie się o godz. 8.00.                                                                                                                                                                                                                                                                                                   „Kłaniamy  Ci się Panie Jezu Chryste i błogosławimy Tobie, żeś przez Krzyż  i mękę Swoją świat odkupić raczył”