Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

25 listopada 2016

banx13

Po raz 23 Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku przygotowano blisko 80 tys. świec, które od I Niedzieli Adwentu będzie można nabyć we wszystkich parafiach. Tradycyjnie w okresie Adwentu prosimy o pomoc w realizacji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł miłosierdzia Kościoła w Polsce prowadzone w bieżącym roku pod hasłem PŁOMIEŃ MIŁOSIERDZIA. Świeca Caritas płonąca na wigilijnym stole jest konkretnym gestem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z potrzebującymi. Ofiary zebrane przy okazji rozprowadzania świec posłużą dla zorganizowania letniego wypoczynku, dożywiania i innych form wsparcia dzieci z rodzin ubogich.

Tradycyjnie, świece będzie można nabywać w naszym parafialnym sklepiku oraz w zakrystii.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wspierają to piękne dzieło miłosierdzia.