Z wizytą u Gaździny Podhala, czyli wakacje ministrantów w Zakopanem

19 sierpnia 2018


06 sierpnia br. ministranci oraz młodzież ze scholii naszej parafii, uczestniczyli w czterodniowej wycieczce w góry. Zakopane okazało się dobrym miejscem spędzania wolnego czasu w pełne słońca dni wakacji. Dobrze ułożony plan wyjazdu wypełnił się ciekawymi wydarzeniami. Zaczęło się od rozrywki w Białce Tatrzańskiej. Woda termalna relaksowała nas przed wyprawą do doliny Pięciu Stawów. Całodzienny spacer przyniósł nam dużo radości i pięknych widoków. W trzecim dniu pobytu udaliśmy się na niezwykle urokliwy szlak Doliny Strążyska dochodząc do wodospadu Siklawica. Spacerek w towarzystwie odprężającego szumu górskiego potoku – rewelacja. Po zejściu na dół udaliśmy się na termy w Dolinie Chochołowskiej. W czwartym i ostatnim dniu odwiedziliśmy centrum Zakopanego i najbardziej znaną ulicę Krupówki. Potem udaliśmy się do sanktuarium  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ludźmierzu, by zawierzyć Gaździnie Podhala nasze osobiste sprawy i prosić o błogosławieństwo dla naszych rodzin. Przeszliśmy szlak stacji modlitewnych w Ogrodzie Różańcowym. Codzienna modlitwa, spotkania integracyjne i wypoczynek to dobre rozwiązanie na „wakacje z Bogiem”. Dziękujemy tym, którzy materialnie pomogli w  zorganizowaniu tego wyjazdu. Bóg zapałać!