Włoszczowskie „Pola Nadziei”

17 kwietnia 2016

ban44

Dziś w naszej parafii odbyła się zbiórka charytatywna „Pola Nadziei” na hospicjum bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Jesienią ubiegłego roku rozpoczęliśmy w naszej parafii Kampanię „Pola Nadziei” której symbolem jest pole żonkili i tablica informacyjna przed naszą kaplicą. „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez Hospicja, mający na celu pomoc nieuleczalnie chorym i ich rodzinom. Co roku w październiku, kiedy zbliża się Międzynarodowy Dzień Opieki Paliatywno – Hospicyjnej ludzie na całym świecie zaangażowani w to dzieło sadzą żonkile – symbol nadziei na nowe życie. Symbolizują one triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią , miłości niebiańskiej nad ziemską. Wiosną kiedy żonkile rozkwitają poprzez różne formy działania rozpoczyna się kampania „Pola Nadziei”. Dzisiaj Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica pod kierownictwem pani katechetki Marzeny Majchrzak i pana Michała Sztabińskiego  oraz Rycerze Kolumba naszej parafii przeprowadzili akcję charytatywną pod hasłem

Życie to echo. To co wysyłasz w świat – wraca do Ciebie. To co siejesz – zbierasz. To co dajesz – dostajesz. To co dostrzegasz w innych, istnieje w Tobie”.

Tą akcją i złożonymi ofiarami wsparliśmy Hospicjum bł. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Również z tej okazji podczas każdej Mszy Świętej przedstawiony został okolicznościowy montaż przygotowany przez młodzież i opiekunów: panią katechetkę Marzenę Majchrzak i pana Michała Sztabińskiego. Niebawem pojawi się relacja filmowa z tego wydarzenia.

Fotorelacja: