Ogłoszenia duszpasterskie
Niedzieli Chrystusa Króla Wszechświata /22.11.2015r./

22 listopada 2015

1.Dzisiejsza uroczystość jest ostatnią niedzielą roku kościelnego. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas duchowego przygotowania na przyjście Zbawiciela.

2. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie uczniów  klas III Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców oraz wszystkich, którzy pragną oddać cześć i uwielbienie Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

3. Jak co roku Caritas Parafialna przygotowuje paczki z racji św. Mikołaja oraz świąt Bożego Narodzenia dla dzieci i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. Zwracamy się z prośbą by w najbliższą niedzielę wszyscy, którzy pragną włączyć się w tę pomoc składali do koszy wystawionych przy wyjściach z kaplicy tzw. suchą żywność /cukier, ryż, mąkę, makaron, konserwy oraz wszelkie produkty nadające się do dłuższego przechowania/.

4.Od grudnia zeszłego roku do 2 lutego 2016r. trwa  Rok Życia Konsekrowanego w którym modlimy się o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz o świętość życia dla osób poświęconych Bogu. W tym czasie każdego dnia w poszczególnych parafiach i wspólnotach zakonnych trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w wymienionych intencjach. W naszej parafii adoracja będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę między Mszami, oraz w godz. popołudniowych. Zachęcamy by przyjść kilka minut przed Mszą św. lub pozostać po Mszy św. na krótką adorację i włączyć się  do modlitwy o nowe i święte powołania do pracy w Winnicy Pańskiej.

5. Włoszczowskie kino „Muza” zaprasza w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 na film „Czy naprawdę wierzysz”. To ciekawa fabuła stawiająca pytania dotyczące wiary, jej sensu i znaczenia w naszym życiu. Cena biletu 10 zł.