XXII Konkurs Biblijny

28 kwietnia 2017

W sobotę, 22 kwietnia o godz. 10.00, w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbył się finał XXII Konkursu Biblijnego. Organizatorem tego konkursu był Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej we współpracy z Samorządowych Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Zakres materiału obejmował tzw. Listy Więzienne Św. Pawła Apostoła, to jest: List do Efezjan, List do Kolosan, List do Filipian oraz List do Filemona. W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 we Włoszczowie, a zarazem nasze parafianki: Julia Piech i Emilia Michałek, pod opieką katechetów – p. Urszuli Robak i ks. Pawła Reja. Po ogłoszeniu wyników okazało się że Julia Piech została laureatką tego konkursu, zajmując 5 miejsce w diecezji.

Gratulujemy tak wielkiego osiągnięcia. W środę 17 maja, o godz. 10.00 w Muzeum Narodowym przy Placu Zamkowym nr 1 w Kielcach – dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich odbędzie się uroczysta Gala wręczenia nagród połączona z głośnym czytaniem Pisma Świętego.

Zobacz: Wydział katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach

Zobacz: Diecezja Kielecka