XXIV Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek

30 stycznia 2017

Wczoraj, 29 stycznia w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się XXIV Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wystąpiło 22 wykonawców z całego województwa. Regulamin przewidywał wykonanie jednej kolędy i jednej pastorałki. Zwycięzcami konkursu okazali się: Natalia Warzyńska z Małogoszcza, kapela Świętokrzyskie Scyzoryki ze Skarżyska, zespół wokalny A’Capella z Kielc oraz zespół śpiewaczy Górnianecki z Górna. Przed ogłoszeniem wyników konkursu wystąpił chór „Niezastąpieni”.

Fundatorami nagród byli:

  • Gmina Włoszczowa,
  • Starostwo Powiatowe we Włoszczowie,
  • Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie,
  • Parafia pw. bł. ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie.

Organizatorzy:

  • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,
  • Dom Kultury we Włoszczowie.

Zobacz:

Materiał filmowy dzięki uprzejmości: www.tvwloszczowa.pl