Zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych

17 marca 2016

ban26

Wczoraj podczas Eucharystii o godz. 18.00 zakończyliśmy święty czas Rekolekcji Wielkopostnych w naszej wspólnocie parafialnej. Przewodnikiem na drogach nawrócenia był tym razem ks. Robert Lewandowski, proboszcz parafii p.w. Narodzenia Matki Bożej w Kaliszu. Kalisz słynie przede wszystkim z tego, że znajduje się tam sławne na całą Polskę Sanktuarium Św. Józefa. Ks. Robert, który przez długi czas, właśnie w tym sanktuarium był wikariuszem, ma szczególne nabożeństwo do św. Józefa, dlatego też do naszej wspólnoty parafialnej przywiózł kopie cudownego obrazu Świętej Rodziny z kaliskiego sanktuarium. Przez cały czas rekolekcji ta święta ikona towarzyszyła nam. Po każdej Mszy Świętej z nauką rekolekcyjną wierni składali intencje modlitewne, które później zanosiliśmy do dobrego Boga przez wstawiennictwo św. Józefa.

>Wczoraj po Mszy Świętej nastąpiło uroczyste wyprowadzenie obrazu i zakończenie rekolekcji. Niech ten święty czas Rekolekcji, które przeżyliśmy, będzie momentem przebudzenia naszej wiary w Chrystusa, tego który za nas umarł i Zmartwychwstał, a czego pamiątkę będziemy obchodzić już niebawem.

Fotorelacja: