Ogłoszenia duszpasterskie Niedzieli Zesłania Ducha Świętego /20.05.2018r./

19 maja 2018

Dzisiejszą uroczystością kończymy okres wielkanocny i rozpoczynamy czas zwykły roku kościelnego.

Jutro w drugi dzień Zielonych Świątek oddajemy cześć NMP Matce Kościoła. Msze św. odprawiane będą według porządku z dnia powszedniego.

Diakon Daniel Olejarczyk, który w Wielkim Poście odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii zaprasza wszystkich na święcenia prezbiteratu, które otrzyma przez posługę ks. biskupa Jana Piotrowskiego w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Wyświęcony na kapłana odprawi Mszę św. prymicyjną w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała o godz. 9.00.

W najbliższą sobotę Maryi naszej Matce będziemy polecać wszystkie mamy w dniu ich święta. Dla zmarłych będziemy prosić o dar zbawienia, dla żywych o dar zdrowia i Bożej opieki.

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu o godz. 15.00 poświęcenie pól: w Woli Wiśniowej /z Mszą św./oraz na ul. Podzamcze, Wiejska , Partyzantów.

Z racji niewystarczającej liczby uczestników planowana na przyszły weekend pielgrzymka zostaje odwołana.


Z racji przypadającej w tym roku 160 rocznicy objawień MB w Lourdes jest propozycja 5 – dniowej pielgrzymki samolotowej w ostatnim tygodniu sierpnia. Musimy jednak wiedzieć czy są zainteresowani tą propozycją. Dlatego osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do zakrystii do końca maja. Szczegóły proponowanej pielgrzymki znajdują się na naszej internetowej stronie lub w wersji papierowej w zakrystii.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej internetowej strony na której znajdują się relacje z ostatnich wydarzeń parafialnych : rocznicy I Komunii Św., pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do Leśniowa oraz pierwszego w tym roku nabożeństwa fatimskiego.

Ks. proboszcz składa podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, którzy w minionym tygodniu pielgrzymowali do Leśniowa za ofiarę w wysokości 600 zł. na prace przy wykańczaniu kościoła.