Życzenia Wielkanocne!

11 kwietnia 2020


„Zmartwychwstał Pan i żyje dziś, blaskiem jaśnieje noc.  Nie umrę, nie, lecz będę żył, Bóg okazał swą moc. Krzyż to jest brama Pana, jeśli chcesz przez nią wejdź.                   Zbliżmy się do ołtarza, Bogu oddajmy cześć.” Zmartwychwstały Pan przyszedł do uczniów mimo zamkniętych drzwi. Przychodzi dziś i do nas zamkniętych w naszych domach i mieszkaniach. Niech Jego obecność wleje w nasze zalęknione serca pokój, którego świat dać nie może. Niech wypełnia pustkę po naszych bliskich  z którymi nie dane nam jest się spotkać w te święta. Niech będzie ostoją i wsparciem w trudnym i niepewnym czasie. Swoją teraźniejszość i przyszłość budujmy na Zmartwychwstałym Chrystusie.                                                                                                                                                                          Błogosławionych i pełnych wielkanocnej radości Świąt!                                                                                                                                                                                                                                                   życzą duszpasterze                                 Do życzeń dołączmy słowa Ojca Świętego Franciszka :                                                                                                                                                                                                                                       „Pomyśl o tym, że to co dzieje się teraz, będzie tylko wspomnieniem , a nasze normalne, zwyczajne życie będzie jak prezent-nieoczekiwany i piękny. I pokochamy wszystko, co dotąd wydawało się oczywiste. I będziemy wdzięczni za każdą sekundę”.